27 września, w piątek gościliśmy w świetlicy przedstawicieli lubińskiego Studia Tańca Origin Of. Młodzież zaprezentowała naszym najmłodszym uczniom różne style tańca nowoczesnego min. hip-hop, breakdance, popping. Było energetycznie i bardzo głośno a cały występ został odebrany entuzjastycznie i nagrodzony ogromnymi brawami.

Wszyscy super się bawili 🙂

 

********************************************************************

„Zdrowo, kolorowo i smacznie”

„Zdrowie i higiena warunkiem dobrego samopoczucia”  to jeden z tematów realizowanych w świetlicy szkolnej. Higiena osobista, uprawianie sportów, spacery, prawidłowe odżywianie to niektóre z wielu czynników mających wpływ na dobre samopoczucie. W ramach tego tematu zrealizowane zostały zajęcia kulinarne w trakcie których,  dzieci same przygotowały soki z pomarańczy, mandarynek, kiwi oraz cytryn, a także wykonały witaminową przekąskę z owoców i warzyw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

************************************************************************

Sposób na nudę

Dzieci w świetlicy miały wykorzystać  kartony, opakowania i butelki w dowolny sposób. Projektowanie i wykonanie konstrukcji trwało tydzień,  a świetliczaki wykazały się dużą kreatywnością. Powstały roboty, domki i meble dla lalek oraz stadion Zagłębia Lubin. 

 

 

 

 

 

 

 

***********************************************************************

Rozstrzygnięcie konkursu międzyszkolnego pt. „Maska karnawałowa”

Dnia 19 lutego 2019 roku w szkole podstawowej nr 10 im gen. Władysława Sikorskiego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu międzyszkolnego pt. „Maska karnawałowa” dla dzieci uczęszczających do świetlic szkolnych. Uczennica z naszej szkoły Anna Herbut z klasy III A otrzymała nagrodę, wyróżnienie przyznano Bartoszowi Wandycz z klasy II A . Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 
************************************************************************
 
 
„Przedstawienie Świąteczne”
 
Dnia 18 grudnia 2018 r. odbyło się „Przedstawienie Świąteczne”, w którym wystąpili uczniowie klas II a, II b oraz III b uczęszczający do świetlicy szkolnej. 
Artyści wprowadzili widzów w radosny i uroczysty nastrój Bożego Narodzenia. 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

************************************************************************

Pieczemy pierniczki

Święta to magiczny czas, zwłaszcza wtedy, gdy rozchodzą się zapachy świątecznych wypieków. Tak w grudniu było w naszej szkole, gdy dzieci ze świetlicy szkolnej piekły i dekorowały pierniczki. Zajęcia kulinarne odbyły się we wszystkich grupach świetlicowych.

 

 

 

 

 

 

 

************************************************************************

Wizyta w Miejskiej Bibliotece

Dnia 6 grudnia uczniowie ze świetlicy szkolnej z klasy II c i IV d udali się do Miejskiej Biblioteki Publiczne na zajęcia edukacyjne o tematyce mikołajkowej. Były zagadki, łamigłówki i krzyżówki oraz wspólne wykonywanie pracy plastycznej. Za zaangażowanie i aktywną pracę pracownik biblioteki nagrodził dzieci prześlicznymi upominkami. Ręcznie wykonane torebki prezentowe i zakładki ucieszyły uczestników zajęć bibliotecznych. Dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wizyta górnika

Dnia 4 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z górnikiem. Przybyły gość opowiadał i prezentował zdjęcia dotyczące pracy w kopalni. Dzieci mogły dowiedzieć się w jaki sposób wydobywa się złoża miedzi, jak wyglądają maszyny i sprzęty stosowane pod ziemią, górniczy strój. Uczniowie mieli także możliwość zobaczyć i dotknąć przyniesionych przez pracownika kopalni minerałów i skał. „Świetliki” z zainteresowaniem zadawały pytania, a w podziękowaniu wręczyli górnikowi wcześniej przygotowany upominek.

 

 

 

 

 

 

 

Andrzejki w świetlicy szkolnej

Podtrzymując zwyczaj Andrzejek, w świetlicy B spotkały się dzieci, aby w atmosferze wróżb, konkursów i ulubionej muzyki spędzić wspólnie czas.

Tradycyjnie układaliśmy buty, trafialiśmy igłą w papierowe serce, by poznać imię wybranki lub wybranka, poznawaliśmy swój zawód, jaki będziemy wykonywać w przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy taneczne. Wybieraliśmy najlepszych tancerzy, były występy solo i grupowe. Wszyscy pląsali w rytm najmodniejszych przebojów.

A następne Andrzejki…za rok!

 

 

 

 

 

 

 

 

„Miś przyjacielem dzieci”

27 listopada odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu „Miś przyjacielem dzieci”.  Uczniowie wykazali się wyjątkową pomysłowością i kreatywnością. Do wykonania misiów użyto rozmaitych materiałów i artykułów plastycznych. Prace oceniało jury: wicedyrektor Wiesław Bartoszewicz, pedagog Olga Stępień i nauczyciel plastyki pani Jolanta Wróblewska.

I miejsce- Julia Stroczyńska klasa 2a

II miejsce- Nikola Lewandowska klasa 2a

III miejsce- Nikola Jadach klasa 2a

Wyróżnienie- Zuzanna Sobka klasa  4d

Wyróżnienie- Oliwia Wajnert klasa 4b

Wyróżnienie- Natalia Fuczyło klasa 2c

Wyróżnienie- Amelia Rynkar  klasa 2a

Wyróżnienie- Michał Górniak klasa 2c

Wyróżnienie- Iga Kozdroń klasa 2a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs międzyszkolny „Mój przyjaciel miś”

 Dnia 23 listopada 2018 roku w szkole podstawowej nr 14 im. gen. broni S. Maczka odbyło się rozstrzygnięcie konkursu międzyszkolnego pt. „Mój przyjaciel miś” dla dzieci uczęszczających do świetlic szkolnych. Z naszej szkoły nagrodę otrzymał Mariusz Gronik uczeń klasy II A. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

Międzyszkolny konkurs „Nici niteczki – 100 lat Niepodległości Polski”

5 października w ZSI w Lubinie odbyło się rozstrzygnięcie międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Nici, niteczki – 100 lat Niepodległości Polski”. Uczennica naszej szkoły Martyna Mowczan z kl.IVd zdobyła wyróżnienie. GRATULUJEMY

 

 

 

 

 

________________________________________________________________________

Szkolny konkurs „Miś przyjacielem dzieci”

Dla klas I – IV

Wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Czesława Niemena w Lubinie zapraszają do udziału w szkolnym konkursie pt:

„ MIŚ PRZYJACIELEM DZIECI ”

 

REGULAMIN KONKURSU:

  1. CELE KONKURSU:

– stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci uzdolnionych

– rozwijanie wrażliwości plastycznej i wyobraźni dzieci

 

  1. WARUNKI KONKURSU:

–  konkurs adresowany jest do uczniów klas I – IV uczęszczających do świetlicy

–  praca indywidualna wykonana przy niewielkim udziale rodziców

– praca w formie przestrzennej niewyższa niż 30 cm z wykorzystaniem dowolnych materiałów

 – do pracy należy dołączyć informację na temat wykonawcy (imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

– oceny prac dokona jury powołane przez organizatora

 

  1. TERMINARZ

– gotowe prace prosimy dostarczać do świetlicy C do dnia 22 listopada 2018r. (czwartek)

– uroczyste rozstrzygnięcie konkursu będzie podane w późniejszym terminie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

______________________________________________

 

Świetlicowy konkurs „Jesienny bukiet”

24 października odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego świetlicowego konkursu „Jesienny bukiet”. Dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały przepiękne kompozycje z darów jesieni. Jury z trudem wyłoniło laureatów. Prace oceniali:
– wicedyrektor – Wiesław Bartoszewicz,
– nauczyciel plastyki – Jolanta Wróblewska,
– szkolny pedagog – Olga Stępień.
I miejsce zajęła Patrycja Korzan – kl. 2b,
II miejsce – Amelia Rynkar – kl. 2a,
III miejsce – Jacek Wolak – kl. 3a,
Wyróżnienie:
– Emilka Szczepańska – kl. 3b
– Paulina Kicaj – kl. 4b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________________

Wizyta w Bibliotece Miejskiej

12 października 2018 roku dzieci ze świetlicy z grupy VI i VII wybrały się do Biblioteki Miejskiej na zajęcia edukacyjne. Pani przeczytała nam jesienne wiersze i opowiedziała o tej porze roku. Następnie zaprosiła nas do wykonania pracy plastycznej jesienne jabłka- metodą papieroplastyki. Wszystkie prace były bardzo starannie wykonane, więc uwieczniliśmy je na zdjęciu. 

__________________________________________________________

Zajęcia kulinarne

W miesiącu październiku w świetlicach szkolnych odbyły się zajęcia kulinarne z wykorzystaniem różnorodnych warzyw i owoców. Dzieci zdobyły wiedzę na temat wartości odżywczych poszczególnych produktów, sposobu przygotowywania ich do spożycia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na higienę i bezpieczeństwo pracy. Dzieci doskonaliły również umiejętność kulturalnego zachowywania się przy stole. Efektem ciężkiej pracy uczniów były koreczki, zwierzątka, pyszne sałatki i soki owocowe.